חידות ומאמרי ברידג'

להעלות את הסיכויים (הפתרון)

מחלק: צפון

פגיעות: אין

חוזה: ♠4 

 ♠ AKQ987
 AJ4
 A76
♣ 4
 
♠ 543
 T987
 QT9
♣ AK8

N

W               E

S

♠ 6
 Q65
 KJ8
JT9765
 ♠ JT2
 K32
 5432
♣ Q32
 
צפוןמזרחדרוםמערב
1♠פס2♠פס
4♠פספספס

ניתוח המכרז

צפון, המחזיק ב-18 נקודות פותח את ההכרזה ב-♠1.

שותפו, דרום, המחזיק ב-6 נקודות ובתמיכה בסדרת הספייד של שותפו, משיב בהכרזת תמיכה ♠2. הכרזה המראה 6-9 נקודות ותמיכה בספייד (3 קלפים לפחות).

עכשיו, לאחר ששותפו תמך בו, מוסיף צפון את נקודות ההתאמה שבידו: 2 נקודות עבור הסינגלטון בקלאב ונקודה נוספת על הקלף התשיעי בסדרת הספייד (יש לו 6 קלפים ושותפו הראה 3).
סה"כ בידו 21 נקודות והוא סוגר למשחק מלא, ♠4.

הערה:
שחקנים ותיקים יכול להיות שיבחרו להשתמש בשלב זה בקונבנציית הספלינטר בניסיון להגיע לסלאם קטן (הכרזת ♣4 המראה סינגלטון בקלאב). כך או כך המכרז יסתיים בחוזה של ♠4.

ניתוח המשחק

כאמור, מזרח הוביל ב-J♣.

כבכל משחק, על הכרוז לתכנן את משחקו בטרם הוא מתחיל לשחק בשביל לקבל כיוון ותוכנית ברורה לדרך המשחק שלו.

מכיוון שמדובר במשחק עם שליט, עלינו להתחיל את התוכנית בבחירת היד הדומיננטית (היד בעלת מס' השליטים הרב ביותר) ולספור מפסידים ביד זו.

בדוגמה שלפנינו ידו של צפון היא היד הדומיננטית.

צפון סופר בסה"כ 4 מפסידים: 1 ב-♣, 2 ב- ו-1 ב-.

השלב הבא הוא לבדוק האם יש משהו שניתן לעשות עם המפסידים שספרנו:

בסדרת הדיאמונד והקלאב אין מה לעשות עם המפסידים והכרוז מבין שהסיכוי היחיד שלו הוא לטפל במפסיד בהארט, השאלה היא כיצד ומה דרך הפעולה בעלת הסיכויים הטובים ביותר לביצוע.

הכרוז רואה הזדמנות לעקיפה על ה-Q (סיכוי של 50% להצלחה) על ידי משחק של קלף קטן מהדומם לעבר ה-J שבידו (דרך שתיכשל בדוגמה שלפנינו).

שחקן מיומן יבחין שיש עוד דרך פעולה, וזאת ע"י פיתוח אפשרי של סדרת הדיאמונד, כלומר, ניצול חלוקה 'ידידותית' של 3-3 בין המתנגדים והגבהת הדיאמונד הרביעי שבדומם.

על הכרוז לשחק מיידית (ברגע שהוא לוקח את היד) את סדרת הדיאמונד, שוב ושוב, עד שיגלה את החלוקה של הסדרה. במידה והיא אכן 3-3, הוא ימשוך את השליטים, יסיים בדומם וישחק את הדיאמונד ה-4 שהוא עמל כל כך קשה בשביל לפתח ועליו ישליך את המפסיד בהארט.

במידה והדיאמונדים לא יתחלקו כמקווה, לא קרה כלום! הכרוז ימשוך שליטים וינסה את העקיפה בהארט. אם גם היא תיכשל, הוא יבין שזה לא היום שלו 😉

שימו לב שבניסיון להגביה את הקלף ה-4 בסדרת הדיאמונד הכרוז לא מסכן שום דבר והוא מוסיף לעצמו 35.5% (הסיכוי לחלוקה של 3-3) נוספים לסיכוי ההצלחה שלו בחוזה!

דבר נוסף שחשוב להבין שאם הכרוז ינסה את העקיפה בהארט לפני שינסה את החלוקה בדיאמונד, אז במצב הזה הוא כבר הפסיד את ההארט ולא יוכל כבר לפתח את סדרת הדיאמונד (מה שנקרא Too Late).

מקווה שנהניתם והחכמתם!

מאמרים אחרונים

פסטיבל הברידג' באילת ה-24

פסטביל הברידג' הבינלאומי ה-25 באילת 7-17 בנובמבר 2019 להרשמה ברוכים הבאים חברים יקרים, ברוכים הבאים לחגיגת הברידג' המפנקת במלון המפואר Riu Pravets Golf & Spa Resort. אנחנו שמחים להזמינכם להשתתף

קרא עוד »

חופשת ברידג' בבולגריה

חופשה חלומית בבולגריה בחג השבועות עם גלעד אופיר וברק ליברמן 17-21 במאי 2018 להרשמה ברוכים הבאים חברים יקרים, ברוכים הבאים לחגיגת הברידג' המפנקת במלון המפואר Riu Pravets Golf & Spa

קרא עוד »

תגובות למאמר

× איך אנו יכולים לעזור לך?
דילוג לתוכן